У сьогоднішньому світі швидкий набір текстів – це майже життєво важлива необхідність. Правильне використання клавіатури дуже впливає на нашу продуктивність при роботі в інтернеті. Швидко набираючи тексти, ви стаєте продуктивнішим і «йдете в ногу з вашим мозком». Навичка швидкого друку дозволяє записувати думки, які безперервно звучать у вашій голові, до того як ви їх втратите.

З іншого боку, це зменшує втому. Коли ви набираєте довгий текст і постійно переводите очі з клавіатури на екран і назад, ваші очі швидко втомлюються і починають хворіти. Річ у тому, що їм постійно доводиться змінювати фокус. А якщо додати різницю освітлення стає зрозуміло, чому неприємні відчуття з’являються навіть після нетривалої роботи за комп’ютером.

Ознайомтеся з нашими рекомендаціями та навчитеся швидкісному сліпому методу набору тексту десятьма пальцями.

Почнемо

Для початку вам доведеться позбутися шкідливих звичок і зайняти правильну позу.

Цей пункт – найскладніший на шляху до швидкісного друку. Швидше за все, ви набираєте текст у такий самий спосіб, який використовували, коли в перше познайомилися з клавіатурою. Правильно? Це стосується і розташування рук на клавіатурі, і підглядання. Але ж ви хочете працювати на швидкість? Вам терміново потрібно позбавитися цієї звички та почати застосовувати руки правильно.

Займіть належну робочу позу, описану в попередньому уроці.

Колірна розмітка:

Вивчіть основні поєднання клавіш:

Не дивно, що в кожній операційній системі є набір гарячих клавіш, які виконують різні функції. Ваші руки вже на клавіатурі, то навіщо витрачати час і відволікатися на мишку? Вам необов’язково запам’ятовувати всі поєднання.

Тільки найголовніші:

Ctrl+C – копіювати;
Ctrl+X – вирізати;
Ctrl+V – вставити;
Ctrl+Z – скасовувати;
Ctrl+S – зберегти;
Ctrl+F – найти слово;
Ctrl+A – виділити все;
Shift+→/← — виділити наступну літеру;
Ctrl+Shift+→/← — виділити наступне слово;
Ctrl+→/← — перейти до наступного слова без підсвітки;
Home – перейти до початку строки;
End – перейти в кінець строки;
Page Up – піднятися на верх;
Page Down – спуститися до низу.

Ви можете використовувати деякі клавіші для швидкої роботи зі сторінками в браузерах. Ось деякі з них, які будуть корисними для вас:

Ctrl + Tab – перехід на наступну вкладку;
Ctrl + Shift + Tab – перехід на попередню вкладку;
Ctrl + T – відкрити нову вкладку;
Ctrl + W – закрити поточну вкладку;
Ctrl + Shift + T – відкрити вкладку, яка щойно була закрита;
Ctrl + R – оновити сторінку;
Ctrl + N – відкрити у новому вікні браузера;
Shift + Backspace – перейти на сторінку вперед;
Backspace – повернутися на одну сторінку.

Більшість цих клавіш знаходиться біля мізинця, тому він братиме участь у наборі гарячих поєднань найчастіше.

Після виконання перерахованих вище рекомендацій, переходимо до навчання швидкісного друку.

Вчимося друкувати наосліп

Люди, які щодня набирають великі обсяги текстів, пам’ятають, де кожна клавіша. Підглядання на клавіатуру лише уповільнює процес. Щоб навчитися не опускати очей, потрібна практика. І це займе у вас не одну годину. Але якщо ви постійно тренуватиметеся, то вже через кілька тижнів помітите, що ваші пальці «запам’ятали», за яку ділянку «відповідає кожен з них».

Навіть якщо це зараз дуже уповільнює вашу роботу, постарайтеся не дивитися на клавіатуру. Спробуйте запровадити якусь пропозицію. Згадайте, де є кожна буква. Вкрай разочок підглянути один символ ви можете. Але не треба дивитися, де розташована кожна літера. З кожним днем ​​вам буде легше друкувати. Коли ви запам’ятаєте, де що знаходиться, вам залишиться лише вибрати швидкість набору тексту.

Не обов’язково перетворювати мистецтво надшвидкісного набору тексту на нудне заняття. Ви можете використовувати безліч програм, які додають веселощів цьому процесу. Ось один із найкращих таких навчальних тренажерів, який допоможе вам перемогти клавіатуру та отримати задоволення від друку:

Ratatype – Зручний та простий клавіатурний тренажер.

Він підтримує різні мови, тому ви можете вчитися швидко друкувати на ноутбуці, комп’ютері з різними розкладками, та також має онлайн-тренажер для навчання швидкого друкування та телефонах та планшетах.

https://www.ratatype.ua/

Після проходження реєстрації, яку можна здійснити прямо через Google або Фейсбук, у вас буде доступ до особистого кабінету та занять на тренажері.

Після авторизації можна одразу приступити до вправ на тренажері.

Є ще один тренажер – локальний «СОЛО на клавіатурі»

Це авторська розробка, якій вже багато років.

Цей тренажер не менш корисний. На цей час на сайті автора доступне онлайн навчання швидкісному набору та локально, в програмі на ПК, звичайно, не безкоштовно. Але у нас є безкоштовний варіант [тут]

Тепер ви можете навчитися швидко друкувати. Ви можете запитати, чи є різниця, на пристрої якого типу та виробника клавіатур набирати текст? Ні! Вибирайте дизайн клавіатури на власний смак. Ці правила набору є універсальними. Єдине, що змінюється, якщо у вас клавіатура з розкладкою, яка відрізняється від стандартної QWERTY, – розташування літери Ё і деяких інших символів.

В ідеалі, після проходження всіх уроків на тренажері, швидкість вашого набору тексту буде близько 300 символів на хвилину. Це чудовий показник, який неодмінно дозволить вам строчити в сліпу.