Курс веб-дизайну. Урок №14 Плагіни та теми для WordPress: як вибрати та налаштувати для сайту

Продовжимо створення сайту, розберемося, що таке плагіни і які нам необхідні перш за все, а також виберемо одну з дизайнерських тем.

Плагіни для WordPress

Плагіни – це програмні модулі, які додають функціональність та розширюють можливості веб-сайту на WordPress. Вони дозволяють користувачам налаштовувати та покращувати свій сайт, не вдаючись до написання власного коду.

Плагіни WordPress можуть додавати різні функції на сайт, такі як контактні форми, функції соціальних мереж, плагіни для оптимізації SEO, функції для прискорення завантаження сторінок і т.д. Вони можуть також покращувати безпеку сайту, запобігати спаму та захищати сайт від зломів.

Плагіни для WordPress можна встановлювати та керувати ними через панель адміністратора WordPress. Як правило, плагіни доступні для завантаження з офіційного репозиторію WordPress або інших розробників, їх можна безплатно або за плату завантажити та використовувати.

Їх величезна кількість. Кожен плагін має команду розробників, вступні інструкції до використання і т.д. Плагіни переважно безкоштовні та умовні. Умовні, це ті, в яких основні функції та зовнішній вигляд є безкоштовними, але якщо вам потрібно щось ще, потрібно перейти на Pro-версію за певну плату.

Плагіни знаходяться у відповідній теці:

Перейшовши, ви потрапите до теки зі встановленими плагінами. Якщо ви бажаєте додати новий плагін, натисніть на відповідну кнопку:

Після чого відкриється сторінка з усіма плагінами, виберіть той, який потрібен, і натисніть “Встановити”, після встановлення необхідно плагін “Активувати”. Також перед встановленням, ви можете подивитися “Деталі” та ознайомитися з описом плагіна, відгуками інших користувачів та інше.

Плагіни, які ми будемо використовувати на початку:

Cyr-To-Lat

Classic Editor

Contact Form 7

All In One WP Security

Теми “шаблони” для WordPress

Як уже згадувалося, теми WordPress – це шаблони дизайну, які визначають зовнішній вигляд і оформлення веб-сайту. Вони дозволяють користувачам змінювати дизайн сайту без необхідності написання власного коду.

Теми WordPress визначають структуру, розташування і зовнішній вигляд елементів на сайті, таких як верхня частина сайту (header – голова сайту, шапка сайту), меню, бічні панелі (віджети), футер (footer – низ сайту, підвал) і т.п. Вони також визначають кольори, шрифти та інші елементи стилю.

WordPress має величезну кількість тем, які можна безкоштовно або за плату звантажити та використовувати для свого сайту. Крім того, користувачі можуть створювати власні теми або змінювати існуючі, щоб адаптувати їх до своїх потреб.

Теми WordPress можна встановлювати та керувати ними так само як і плагінами – через панель адміністратора WordPress. Як правило, вибір теми впливає на зовнішній вигляд та функціональність сайту, та може вплинути на враження, яке залишає сайт у відвідувачів.

Перейшовши в меню “Зовнішній вигляд”, першим є Теми, вибравши цей розділ, ви потрапите до теки, де знаходяться встановлені теми. Натиснувши “додати нову”, ви потрапите в каталог з темами. Встановлення та активація, а також “деталі” – все, як і з плагінами.

Теми є платні, безкоштовні та умовні. Умовні, це, як і з плагінами, ті, в яких основні функції безкоштовні, але якщо вам потрібно щось ще цікавіше, то потрібно перейти на Pro-версію за певну плату. Винятково платні версії тем не надані, їх можна знайти та купити на певних сайтах, таких як, наприклад, templatemonster.com та після покупки завантажити у Вордпрес, а після встановити.

Подивимось на відео та повторимо процес встановлення та налаштування плагінів та тем:

Наступним кроком буде підготовка зображень, створення сторінок та записів сайту:

Продовжуємо налаштовувати наш сайт:

Оставить комментарий