Швидкий друк на клавіатурі

Висока швидкість друку — це якість, яка стане в пригоді у школі, університеті, для роботи вдома в інтернеті та в офісі.

Для чого потрібно швидко друкувати?

Вміння швидко друкувати на клавіатурі, як і на сенсорному екрані – це вкрай цінна професійна навичка в сучасному світі.

Вміння набирати текст будь-якої складності, не дивлячись на клавіатуру, необхідне кожній людині, яка працює за комп’ютером, ноутбуком, планшетом чи смартфоном — це підіймає продуктивність, береже час, зменшує втому організму: навантаження на нервову систему знижується на 20%.

У вакансіях, пов’язаних із роботою онлайн в інтернеті, все частіше у базових вимогах до претендента вказують володіння методом швидкого десяти пальцевого набору тексту.

Як навчитися швидко друкувати?

Сьогодні багато людей самостійно опановують навичку швидкісного друку. Цьому навчитися може будь-яка людина, використовуючи правильну техніку разом із регулярними тренуваннями.

Освоєння сліпого методу набору. Найголовніший секрет швидкого друку — набір тексту всіма пальцями рук наосліп (не дивлячись на клавіші клавіатури).

Періодичні заняття на клавіатурному тренажері. Людям, які володіють методом сліпого десяти пальцевого набору, рекомендується відточувати навичку швидкого друку на клавіатурному тренажері, який дозволяє тренувати набір проблемних буквосполучень.

Правильна посадка за комп’ютерним столом. Правильне положення тіла при роботі за комп’ютером рівномірно розподіляє навантаження по всьому тілу, що дозволяє уникнути перенапруги м’язів, сприяє кращому кровотоку та дихання.

Вправи для рук. Зміцнюйте зап’ястя, щоб при тривалому наборі тексту на клавіатурі м’язи на руках рідше втомлювалися, що дасть виграш у швидкості друку.

Сліпий десятипальцевий метод друку на клавіатурі

Цей метод виник в Америці наприкінці XVIII століття. Близько 130 років тому стенографіст Франк Едвард Макгуррін розробив собі методику десятипальцевого набору тексту на друкарській машинці. Пізніше методика також стала називатися машинописом. У XX столітті десятипальцевий набір наосліп успішно адаптувався для комп’ютерної клавіатури.

Сліпа печатка заснована безпосередньо на формуванні м’язової пам’яті та тактильних відчуттях, де основна мета вивчити та довести до автоматизму руху пальців, і як наслідок, запам’ятати (пальцями) розташування клавіш на певній розкладці клавіатури.

При цьому методі набору за кожним пальцем закріплена певна зона клавіш. Кожен палець має вузький набір однотипних рухів, оскільки переміщається у заданих йому областях клавіатури. Під час набору тексту рух пальців відбувається на підсвідомому рівні, без концентрації уваги на процесі друку.

Після доведення навички до високого рівня автоматизму швидкість друку значно збільшиться. Тільки узгоджена робота всіх 10 пальців при наборі дозволить досягти максимальної швидкості друку.

Людина може самостійно вивчити цю техніку, практикуючись, дотримуючись базових постулатів методики. Але набагато ефективніше скористатися спеціально розробленими курсами навчання машинопису.

У середньому під час щоденних занять по одній годині навчання швидкого друку займає менше ніж місяць. Звісно, ​​що старанніше учень і регулярніше заняття, то швидше освоюється даний метод друку.

У переважній більшості випадків навчання дозволяє вводити текст, не дивлячись на клавіатуру, швидко та безпомилково.

Отримана навичка залишається з людиною на все подальше життя, і заощаджує не лише час, а й зберігає здоров’я.

Почніть навчання – зробіть корисний внесок у своє майбутнє!


Правильна посадка за комп’ютером

Люди часто нехтують правилами та вимогами ергономіки. Проте, організація робочого місця полегшує роботу за клавіатурою комп’ютера.

Пряма спина, голова без нахилів. Оптимальна відстань до екрана 45-75 см. Погляд спрямований у центр монітора.

Кут у ліктях і колінах повинен бути 90 °, або трохи більше.

Ноги повинні твердо впиратися у підлогу.

Плечі розташовуються паралельно до тулуба.Лікті не повинні відстовбурчуватися убік.

Передпліччя природно зведені до основи клавіатури та кожне утворює кут трохи менш як 90°.

Пальці рук злегка торкаються клавіш. Долоні вільні, ніби тримають невеликий круглий предмет.

Зап’ястки розташовуються паралельно робочій поверхні та не повинні провисати.

Початкове положення рук на клавіатурі

ФІВА и ОЛДЖ – два магічні слова, які допоможуть будь-кому охочому швидко навчитися друкувати текст на комп’ютері. Клавіші з цими літерами знаходяться в середньому ряду клавіатури.

На шляху до швидкого друку 50% успіху залежить від правильної постановки рук на клавіатурі, від того, як точно Ви вмієте ставити пальці на вихідну позицію, від уміння, не дивлячись на клавіатуру, знаходити основну позицію, відчувати та відчувати клавіатуру.

Згідно зі схемою нижче, поставте пальці лівої руки на чотири крайні літери основного ряду клавіатури – ФІВА, пальці правої руки – ОЛДЖ. Великі пальці рук автоматично встають над пробільною кнопкою. Це вихідне становище рук на клавіатурі.

На клавішах під вказівними пальцями з літерами А та О присутні маленькі різки (виступи), за допомогою яких руки швидко знаходять і займають вихідне положення на клавіатурі.

Зони пальців на клавіатурі

Під час десятипальцевого набору за кожним пальцем закріплено певну групу клавіш на клавіатурі.

Колірна схема малюнку відбиває одне із варіантів розташування таких зон. Існує кілька різновидів угрупування клавіш на пальцях.

При наборі тексту обов’язково використовуйте лише правильні пальці для натискання клавіш.

Під час друкування тексту кисті практично не рухаються — переміщаються лише пальці.

Після натискання клавіші палець обов’язково повинен повертатися у вихідну позицію з літерами ФІВА та ОЛДЖ, якщо наступна літера розташована в іншій зоні та клавіша буде натиснута іншим пальцем.

Не підглядайте на клавіатуру — текст набирається лише наосліп. Очі сконцентровані на екрані.

Безіменні пальці та мізинці розвинені значно менше за інші пальці, тому для їх тренування потрібно робити більше старанності.

Клавіша “пробіл” натискається великим пальцем вільної від друку руки. Якщо ви друкували останню літеру перед пробілом лівою рукою, то клавіша пробілу натискається великим пальцем правої руки, і навпаки — якщо остання буква друкувалася правою рукою, то клавіша “пробілу” натискається великим пальцем лівої руки.

Тренажер для навчання швидкому друку

Швидкість друку виробляється шляхом щоденної практики, але набагато ефективніше проводити тренування набору на спеціальному клавіатурному тренажері. Такі тренажери розраховані на людей, які вміють набирати сліпим десятипальцевим методом.

В основі клавіатурного тренажера закладено принцип, коли при наборі тексту фіксуються друкарські помилки користувача, на основі яких генеруються наступні порції тексту з проблемними словами або сполученнями.

Друк швидше з ергономічною клавіатурою

Звичайна клавіатура не дозволяє зручно набирати великі тексти. Пальці та руки швидко втомлюються, що призводить до поступового зниження швидкості друку і, як наслідок, до погіршення якості (збільшення кількості друкарських помилок).

Ергономічна клавіатура частково вирішує цю проблему. Згідно з дослідженнями, використання роздільної клавіатури дозволяє зменшити стомлюваність рук та втому пальців приблизно на 10%, підвищити швидкість друку до 15% та знизити кількість друкарських помилок до 30%.

Ергономічна клавіатура має вигнутий форм-фактор. Нестандартне розташування клавіш, підставка під зап’ястя та інші “хитрощі” забезпечують зручний та швидкий набір тексту.

Також не варто забувати про вибір механізму кнопок – іноді це основна проблема. Наприклад, найбільш зручними є низька посадка клавіш (клавіші тонші, менше зусиль і вища швидкість натиску), ножничний механізм (як у ноутбуках), мінімальна шумність (постійне, гучне цокання клавіш негативно діє на психіку).

Тренування зап’ясть для швидкого набору тексту

Під час друку на клавіатурі залучаються різні м’язи рук. Будь-яким м’язам властива втома та пальці рук не виняток. Мозок дає рукам сигнал натиснути на ту чи іншу клавішу, а пальці не слухаються. Пальці втомились і хочуть відпочити! Звідси зниження швидкості та помилки через втому.

Для підтримки високої швидкості друку при тривалому наборі тексту на клавіатурі необхідно приділяти увагу витривалості та тонусу м’язів. Виконуйте фізичні вправи, які допоможуть не тільки зміцнити м’язи рук, а й послужать профілактикою появи тунельного синдрому та артриту:

  • Стисніть руки у кулаки на 3-5 секунд, потім не поспішаючи розтискайте, широко випрямляючи пальці.(10 разів для кожної руки).
  • Зі стиснутими кулаками обертайте зап’ястки за годинниковою стрілкою та проти.(10 разів на кожну сторону).
  • По черзі кожним пальцем обертайте за годинниковою стрілкою та проти.(10 разів для кожного пальця).
  • Складіть долоні разом і по черзі розводьте та з’єднуйте парні пальці.(5 рухів кожною парою пальців).
  • По черзі з’єднуйте подушечку великого пальця, з подушечками решти всіх пальців руки.(5 разів для кожної руки).
  • Кругові рухи за годинниковою стрілкою масажують внутрішній бік долонь, злегка натискаючи великим пальцем на долоню іншої руки. Потім промасажуйте всі пальці, починаючи з мізинця, від основи пальця до верху та назад.
  • Стискайте-розтискайте еспандер по черзі кожною рукою.
  • Кожною рукою крутіть по кілька хвилин на день гіроскопічний тренажер.
  • Різні варіанти підтягувань на турніку та вис на турніку покращать витривалість м’язів кистей та передпліч.