Курс веб-дизайну. Урок №12 Все, що потрібно знати про домени та хостинг: як вибрати та зареєструвати доменне ім’я та хостинг для власного сайту

Домени

Дізнаємося докладніше, що таке домен і як вибрати доменне ім’я для сайту.

Якщо коротко: Домен – це унікальне ім’я, яке використовується для ідентифікації та доступу до веб-сайту в Інтернеті. Домен складається з двох частин: імені та доменної парасольки (доменної зони). Наприклад, у домені “google.com” ім’я – “google”, а доменна парасолька/зона – “.com”

Домени використовуються для спрощення доступу до веб-сайтів, їх запам’ятовування та пошуку в Інтернеті (спочатку замість домену – адреси з літер, створюється IP-адреса сайту, що складається з цифр і точок, що явно складно запам’ятати). Доменні імена також використовуються для створення електронної пошти, наприклад, “name@domain.com”, але сьогодні немає сенсу використовувати пошту на домені, через те, що потрібна окрема програма з “застарілим інтерфейсом”. Сьогодні всі використовують пошту gmail від Google, яка добре почувається як на телефоні, так і на комп’ютері та й з інтерфейсом там все ясно і зрозуміло.

Кожен домен є унікальним, і його власник може реєструвати та використовувати його для своїх цілей. Реєстрація доменів відбувається через спеціальні реєстратори доменних імен. Доменне ім’я вибирається власником сайту та має бути доступним для реєстрації. Зазвичай, чим коротше і зрозуміліше доменне ім’я, тим легше його запам’ятати та використовувати.

Усі домени поділяються на зони: країни, міста, сфери діяльності та ін. Також, як вони поділяються на зони, вони поділяються на доступність для реєстрації та ціни.

Коротко розберемо найцікавіші:

Домени .com та .net є міжнародними та вільні для реєстрації всім бажаючим.
Домен .ua є українським доменом і його може зареєструвати лише, наприклад, власник торгової марки.
Домен .gov.ua є державним доменом України та його можуть зареєструвати лише держструктури.
Домени .com.ua чи net.ua є українською зоною, їх може зареєструвати будь-який бажаючий, їх найчастіше використовують для комерційних та громадських сайтів.
Домен .lviv.ua є українською зоною, його може зареєструвати будь-хто, але найчастіше його використовують для сайтів, які спрямовані безпосередньо на мешканців міста Львів.
Домен .eu є доменом зони Європейського Союзу і його може зареєструвати будь-хто.

Як бачите, обмеження не значні. Раніше була прив’язка до зон і зонування мало низку факторів, але на сьогодні це не завжди так. З одного боку, домен повідомляє пошуковику, на що орієнтований сайт, на яку аудиторію – країну, місто тощо, завдяки зонам. Але сьогодні багато сайтів не пов’язують зони домену із напрямком сайту. Однак краще трохи дотримуватися зонування та підбирати стандартні домени для певних цілей.

Якщо сайт буде орієнтований, наприклад, виключно на мешканців міста Харків, то краще вибрати домен kharkov.ua, якщо сайт буде орієнтований на міжнародний рівень і вестиметься міжнародною мовою – англійською або другою за популярністю в Інтернеті – російською, то краще вибрати домен .com або .net

Якщо сайт орієнтований на мешканців певної країни, краще підбирати домени, пов’язані з цими країнами.

Який вибрати – по суті вирішувати вам, тому що вже давно ні хто не запам’ятовує повне доменне ім’я. Якщо й запам’ятовують, то назву, наприклад “Розетка”, а яка там адреса сайту (доменне ім’я) цього інтернет-магазину – rozetka.ua чи rozetka.com.ua чи rozetka.net.ua, пам’ятають одиниці.

Також доменне ім’я необов’язково має відображати фактичну назву сайту. Це зумовлено багатьма факторами:

Зареєстровано понад мільярд доменних імен, усі популярні назви вже здебільшого зайняті. Багато назв занадто довгі, щоб вказувати їх як доменне ім’я, наприклад, “General Motors” просто скорочують “GM” – gm.com, але ви хочете використовувати назву Генератори та Мотори та теж на домені .com Починається гра слів: Generatory ta Motory – gtm.com чи g-t-m.com чи 1gtm.com чи Generatory i Motory – gim.com тощо. і т.п. Тобто у виборі імені ви обмежуєтеся лише фантазією.

У цілому нині, підбір доменного імені, колірної гами, розробка гасел, девізів – це окрема наука, названа – неймінг, створення бренду. Але як допомогу можете використовувати генератори доменних імен: regery.com чи godaddy.com

Для перевірки, підбору та купівлі домену та хостингу радимо звернути увагу на СітіХост – це український реєстратор з досить низькими цінами як на доменні імена, так і на хостинг (ціни на ті самі доменні імена та оренду хостингу у різних хостерів можуть відрізнятися, через те, що вказують реалізатори самостійно).

Хостинг CityHost – реєстрація

Насамперед рекомендуємо ознайомитися з цим хостинг-провайдером та зареєструватися, щоб орієнтуватися на його сайті. Він пропонує досить низькі ціни як на домени, так і на хостинг (дуже часто хостери або пропонують дешевий хостинг, але дорогі домени або навпаки, тому багато вебмайстрів, які містять десятки сайтів, орендують хостинг в одній компанії, а домени реєструють в іншій – так можна). Зареєструватись у СітіХост

Введіть ім’я майбутнього доменного імені та натисніть “Перевірити”

На наступній сторінці відображаються доступні вільні домени та ціни на них.

З лівого боку відсортуйте їх, натиснувши, наприклад, “всі доменні імена”.

Якщо якийсь домен вам підходить, запам’ятайте його або скопіюйте, щоб вийшло ім’я та домен. Як зареєструвати домен та хостинг ми покажемо у наступному уроці.

Зверніть увагу, якщо ви купуєте домен до сайту на конструкторі Tilda або Wix або для іншого конструктора або хостингу, вчасно заповнення даних, вам буде запропоновано вказати NS-сервера (DNS-запису домену – адреса, до чого домен буде прив’язаний), то замість NS -сервера СітіХоста або будь-якого іншого хостинг-провайдера, необхідно вказати імена серверів Tilda або Wix або будь-якого іншого хостингу.

Адреси NS-серверів вказані у ваших облікових записах на всіх майданчиках і їх не проблема дізнатися. Їх потрібно всього два (якщо полів більше, наприклад 4 або 6, вводити тільки два, решту залишаємо порожніми, видаляємо якщо в них щось є).

Наприклад, для того, щоб прив’язати домен до сайту на Тільді, при оформленні та реєстрації домену на СітіХост або у будь-якого іншого реєстратора, потрібно вказати такі NS-сервера: ns1.tildadns.com і ns2.tildadns.com замість, наприклад, ns1. cityhostdmain.com.ua та ns2.cityhostdmain.com.ua Після чого вказати ім’я домену в Тільді та ваш домен буде прив’язаний протягом 1 до 72 годин.

Також на СітіХост є інструкція, як змінити DNS-записи домену та вказати будь-які інші NS-сервери: Зміна NS-серверів

Це може здатися занадто “заплутаним” для новачка, але не варто хвилюватися, редагувати, змінювати, скасовувати можна хоч і сто разів, тим більше, що скрізь є тих. підтримка, в яку ви можете і маєте звернутися за допомогою або консультацією.

Вам неодмінно допоможуть з вирішенням питань, тому що це в їх інтересах – ви ж не робите разову покупку, тому що якщо покупка разова, то і консультація, наприклад, разова, ніхто при разовій покупці не консультуватиме місяцями. Але, у разі оренди хостингу – ви платите щомісячну абонплату за хостинг і вони втратять вас, якщо ви не зможете користуватися їхніми послугами. Хостинг-компаніям вигідно, щоб ваші проєкти зростали та розвивалися, оскільки вони заробляють завдяки вам.

Залишити коментар